Masaż terapeutyczny

 

Kurs masażu leczniczego

 

 

 

 

 

 

Masaż leczniczy lub terapeutyczny to zastosowanie technik masażu klasycznego w terapii najczęstszych schorzeń i dolegliwości. Ta forma wykorzystania masażu jest jedną z najczęściej wykorzystywanych ze względu na styl życia pacjentów, którzy docierają do naszych gabinetów. Na tym szkoleniu dowiesz się jak w prosty i nieinwazyjny sposób ograniczyć bóle kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego spowodowane nieprawidłową postawą ciała oraz pracą siedzącą, jak pomóc w zmęczeniowych, migrenowych bólach głowy, zlikwidować uciążliwe zaparcia. Masaż ten będzie pomocny także w trudniejszych sytuacjach takich jak rwa kulszowa, przeciążeniowe bóle barku, restrykcje mięśni oddechowych, nabyty kręcz szyi czy zespół cieśni nadgarstka.

 

 

Nasze metody są skuteczne ponieważ wykorzystujemy celowaną mieszankę technik masażu klasycznego, sportowego, masażu głębokiego, technik rozluźniania powięzi, elementów terapii punktów spustowych oraz poizometrycznej relaksacji. W niektórych przypadkach konieczne jest wykorzystanie tapów stabilizujących.

 

 

 

Skuteczność naszych technik opiera się na zdobytym przez nas doświadczeniu w wieloletniej pracy z pacjentami poznańskich klinik Uniwersytetu Medycznego na oddziałach rehabilitacji, kardiochirurgii, chirurgii naczyniowej, pulmunologii oraz intensywnej terapii. Jest to także doświadczenie niezliczonych masaży w przychodniach rehabilitacyjnych, SPA oraz przypadków pacjentów w gabinetach i wizytach domowych które od wielu lat prowadzimy. Ponieważ nasi szkoleniowcy są magistrami fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego i AWF, nasza wiedza i techniki są oparte na rzetelnych podstawach medycznych.

 

 

Specyfika masażu leczniczego to użycie technik masażu klasycznego, których rodzaj i intensywność jest zależna od uzyskania zamierzonego efektu terapeutycznego. Celem tej formy masażu jest  wywołanie odczynu miejscowego lub ogólnego, ale także elementy ogólnego zrelaksowania i rozluźnienia pacjenta w czasie zabiegu, co ma na celu lepszą reakcję na zabieg i poprawę samopoczucia pacjenta. Dlatego często w terapię leczniczą wplatamy elementy masaży głęboko  relaksujących z wykorzystaniem aromaterapii, co zdecydowanie uprzyjemnia zabieg i działa kojąco.

 Warto podkreślić, że masaż leczniczy stosuje się także w stanach chorobowych przewlekłych i podostrych (przy współpracy z lekarzem), dlatego szczególnie polecamy ten kurs fizjoteraputom, masażystom, bądź osobom, które będą miały styczność z pacjentami z problemami zdrowotnymi. 
Wskazania do masażu leczniczego to:
przebyte złamania, 
stłuczenia, skręcenia, 
stany pooperacyjne,
przewlekłe zapalenia stawów, mięśni, ścięgien,
wady wrodzone oraz zaburzenia rozwoju narządu ruchu,
zespoły bólowe kręgosłupa,
porażenia i niedowłady,
przewlekła niewydolność krążenia, 
choroby układu oddechowego, 
nadwaga. 


 

Jeżeli chcesz się nauczyć od fizjoterapeutów-praktyków jak w łatwy sposób wykorzystywać tę niesamowicie skuteczną mieszankę technik masażu zapraszamy Cię na nasz intensywny kurs masażu leczniczego. Będziesz go wykorzystywać w swojej pracy niezwykle często. 


 

 

Zapraszamy!


 

 

 

Każdy z uczestników naszego kursu  otrzymuje certyfikaty ukończenia kursu w 2 językach oraz materiały szkoleniowe. Masz możliwość powtarzania szkolenia GRATIS. 

Zadzwoń 693-574-232 lub napisz szkola-masazu@home.pl