Kurs masażu tajskiego

 

Kurs masażu tajskiego
 
 
 
 
 ]
 
 
 
 
Zapraszamy Państwa na innowacyjny i bardzo popularny w naszej ofercie kurs masażu tajskiego.
Jest to masaż, który nie przypomina w niczym naszych tradycyjnych masaży klasycznych.
  masaż tajski wykonuje się na macie ułożonej na podłodze, bez użycia olejków, przez luźne ubranie.
Masażysta wykorzystuje rozmaite techniki, głównie rytmiczny, powolny nacisk ciałem, a także zawarte są tu elementy rozciągania, biernej jogi oraz pracy z kanałami energetycznymi.

Na naszym kursie dowiesz się jakie jest poprawne ułożenie ciała terapeuty, które pozwoli uniknąć urazu, nabędziesz umiejętność właściwego użycia ciężaru własnego ciała w czasie zabiegu dla uniknięcia zmęczenia, poznasz techniki rozciągania kończyn i kręgosłupa oraz techniki nacisku z użyciem kciuka, dłoni, łokcia i stóp.

Na kursie nauczysz się jak wykonać zabieg w pozycjach : na plecach, masaż obu nóg, masaż górnej części ciała, masaż ramion i szyi, masaż na brzuchu, masaż w pozycji siedzącej, masaż na boku. 

Masaż Tajski to połączenie masażu shiatsu, akupresury, refleksoterapii, terapii manualnej, jogi oraz terapii powięziowej.
Osoba masująca operuje nie tylko dłońmi, ale również przedramionami, łokciami, stopami i kolanami, układając ciało osoby masowanej w wybranej pozycji HATHA JOGI dlatego zwany jest czasami Jogą dla Leniwych.
 Osoba masowana przyjmuje podczas masażu wiele różnych pozycji wywodzących się z pięciu zasadniczych postaw - leżenia tyłem, przodem i na boku oraz postaw odwróconej i siedzącej, co pomaga poprawić kondycję fizyczną, duchową i intelektualną, przynosi fizyczne i psychiczne zrelaksowanie, powoduje wzrost sił witalnych oraz odczucie równowagi duchowej, a także jest bardzo głęboko relaksujący, rozciąga ciało, rozluźnia i uwalnia napięcia.

 
 

Uczestnicy kursu otrzymują profesjonalne materiały szkoleniowe oraz dyplom ukończenia kursu