Masaż sportowy

 

Kurs nowoczesnego masażu sportowego

 

 

 

Zapraszamy na kurs masażu sportowego. Idea stowrzenia tego szkolenia wywodzi się z rosnącego zapotrzebowania na masaż sportowy, ze względu na rosnącą popularność poszczególnych dyscyplin sportowych.

Coraz częściej inwestujemy w samorozwój, dbamy o naszą sylwetkę, o nasze zdrowie. Zarówno sport wyczynowy jak i amatorski wymagają nie tylko intensywnego treningu, ale również metod wspomagających odnowę biologiczną organizmu, a najpopularniejszą z nich jest właśnie masaż sportowy. Organizm sportowca toleruje rosnący wysiłek tylko pod warunkiem właściwej proporcji czasu treningu oraz restytucji tkanek.


Masaż sportowy pomaga usunąć objawy przetrenowania, zmniejszyć skutki i możliwość kontuzji zawodnika oraz skrócić czas powrotu do pełnej aktywności nie zużywając energii sportowca. Ta forma masażu jest wykorzystywana również jako element każdej profesjonalnej rozgrzewki jako działanie profilaktyczne. Masaż sportowy likwiduje ból i napięcia powstałe podczas intensywnego treningu, kilkakrotnie skracając czas restytucji.

 

 

Jeżeli planujesz pracę ze sportowcami ten kurs jest właśnie dla Ciebie. gdyć kompleksowa terapia sportowców wymaga dużej wiedzy. Najwyższej klasy sportowiec powierzy swoje ciało jedynie wykwalifikowanej kadrze. Kurs pozwoli Ci pewnie pracować w klubach i na zgrupowaniach sportowców wszelakich dyscyplin, poprawi Twoją skuteczność terapeutyczną, nauczy cię jak rozluźnić mięśnie technikami mobilizacyjnymi, zamiast klasycznym masażem sportowym, na który nie zawsze jest czas.
Nasz autorski kurs jest oparty na zbiorze najcenniejszych informacji ze szkoleń dla fizjoterapeutów: Terapii manualnej w koncepcji Maitland, stabilizacji, kinesiotapingu, terapii tkanek miękkich i łańcuchów mięśniowo-powięziowych.U nas nauczysz się technik zmniejszania napięcia mięśniowego w oparciu o mechanizmy mobilizacji stawów (koncepcja australijskiej szkoły terapii manualnej Maitland), pracy na mięśniach, stawach i powięziach w łańcuchach mięśniowych opisywanych przez Toma Myersa w Anatomy Tranis, wraz z propozycjami autoterapii, elementów plastowania elastycznego, nowoczesnej kinezyterapii "neuro- funkcjonalnej", wykorzystywać w praktyce działanie układu nerwowego w zmniejszaniu napięcia mięśni, doskonalić wiedzę z zakresu anatomii palpacyjnej.Każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia kursu w 2 językach oraz profesjonalne materiały szkoleniowe.