Masaż głęboki

 

 

 Kurs mięśniowo-powięziowego masażu głębokiego

 

 

 

 

 

 Masaż mięśniowo-powięziowy nazywany również głębokim to metoda rehabilitacyjna polegająca na zrozumieniu warstwowej budowy ciała oraz możliwości pracy z warstwami tkanek w celu ich rozluźnienia, wydłużenia oraz uwolnienia zbędnych napięć. Co bardzo istotne daje szerokie możliwości zastosowania i nadzwyczajne rezultaty już po pierwszym zabiegu. Technika pracy z tkankami przy zastosowaniu łokci lub kostek powoduje większą głębokość i precyzję zabiegu niż inne formy masażu.Masaż głęboki ma zastosowanie zarówno w fizjoterapii, gabinetach odnowylub SPA jak również w chiropraktyce. Lata doświadczeń pozwalają stwierdzić, że pacjenci chwalą sobie dobroczynne działanie technik mięśniowo-powięziowych ze względu na zwiększenie efektów rozluźnienia, zmniejszenie długotrwałego bólu oraz dłużej utrzymujące się efekty zabiegu. Poza tym masaż głęboki pozwala poprawić postawę ciała, zwiększyć giętkość oraz płynność ruchów w bardzo krótkim czasie. 

Na naszym kursie poznasz podstawy anatomiczne i fizjologiczne masażu mięśniowo-powięziowego, wyjaśnienie zjawiska fenomenu uwalniania, zasady i podstawowe strategie masażu mięśniowo-powięźiowego, badanie i diagnozowanie zaburzeń napięcia tkanek miękkich.

 

Nauczysz się pracować z pacjemntem technikami pasywnymi i aktywnymi co przynosi niebywałe efekty terapeutyczne już po pierwszym zabiegu, zrozumiesz jak pracować z wzorcami nieprawidłowych napięć tkankowych, dowiesz się jak używać technik powięziowych, mięśniowych i skórnych oraz kiedy i z jaką siłą siłą, co przekażą Ci praktykujący od wielu lat w klinikach oraz gabinetach prywatnych fizjoterapeuci. Poznasz zasady uwalniania tkanek oraz strategie postępowania w masażu głębokim. Pracujemy z poszczególnymi strukturami mięśniowymi oraz partiami ciała. Wykonujemy wzorce działań w najczęściej spotykanych przypadkach.

Ponieważ każdy z naszych fizjoterapetów ma inne doświadczenia kliniczne możesz skorzystać z bezpłanych powtórek z innym trenerem, które jeszcze bardziej poszerzą Twoje umiejętności BEZ LIMITU, DOŻYWOTNIO I BEZPŁATNIE

Stosujemy Autorski program nauczania oparty na mobilizacjach wg. prof Chaitowa oraz Art Riggs dopracowny podczas wielu lat pracy klinicznej naszych fizjoterapetów w celu najlepszych rezultatów pracy z patologicznymi napięciami tkanek.

 

 

Czas trwania szkolenia podstawowego to 10 godzin zegarowych (1 dzień), zachęcamy do skorzystania pakietu fizjo sport z modułami terapii punktów spustowych, masażu sportowego i kinesiology-tapingu co daje pełny zakres pracy różnymi technikami. Powtórki i zdobywanie umiejętności praktycznych bezpłatnie i bez limitu.

Koszt 700zł (lub 2200zł pakiet fizjo-sport + pakiet klasyczny 50 godzin) zapytaj o zniżki

Osoby początkujące zainteresowane pakietem fizjo-sport zapraszamy na BEZPŁATNY KURS z zakresu masaży klasycznych i terapeutycznych jako przygotowanie do wykonywania technik tkanek miękkich.

Po ukończeniu kursu uczestnik otrzymuje certyfikat World Massage Federation w języku polskim i angielskim lub niemieckim oraz DODATKOWO ZAŚWIADCZENIE NA DRUKU wg. rozporządzenia MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ UPRAWNIAJĄCE DO WYKONYWANIA ZABIEGÓW NA TERENIE POLSKI ORAZ W krajach UE.

Dokładne materiały szkoleniowe zawierające opisy, schematy, zdjęcia i filmy otrzymasz w cenie.

ZAKWATEROWANIE na miejscu w ramach pakietu szkoleniowego bezpłatnie w Poznaniu

Kurs może być finansowany przez instytucję zewnętrzną jak Urząd Pracy, Krajowy Fundusz Szkoleniowy ETC. -napisz do nas

Terminy szkoleń w kalendarzu. kontakt szkola-masazu@home.pl lub 693574232, wattsup, messenger. Zapraszamy