Drenaż limfatyczny

DRENAŻ LIMFATYCZNY

 

 

 

 Na naszym kursie poznasz struktury i funkcje układu limfatycznego, dowiesz się jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, jakie są metody wykonywania masażu limfatycznego w określonych sytuacjach z wykorzystaniem w lecznictwie, rehabilitacji, kosmetyce czy medycynie estetycznej. Drenaż limfatyczny stosowany jest w likwidacji obrzęków zapalnych, zastoinowych, a także w masażu kosmetycznym i antycellulitowym.

Drenż jest leczeniem wspomagającym przy amputacji piersi, czyli mastektomii. Niekiedy, do drenażu limfatycznego można użyć specjalnego rodzaju plastrowania - tzw. kinesiotapingu. Drenaż limfatyczny jest polecany przez lekarzy w przypadkach obrzęku nóg, rąk, a także dla osób z żylakami i mających problem z ciśnieniem. Drenaż limfatyczny jest zabiegiem, który skutecznie pomaga w walce z cellulitem i tkanką tłuszczową. Jego celem jest przepchnięcie limfy, toksyn i produktów przemiany materii, by w sposób naturalny poprzez organizm zostały one wydalone.Dzięki uczestnictwie w naszym szkoleniu poznasz najnowszą metodę tapingu elastycznego w drenażu- według autorskiego opracowania zespołu szkoleniowego CF Trigger.
Taping elastyczny to nowoczesny sposób wspomagający sam masaż limfatyczny, który niejednokrotnie można zastosować rezygnując z metody bandażowania kompresyjnego, jako długotrwałej i pracochłonnej dla pacjentów techniki. ta innowacyjna metoda pozwoli jeszcze skuteczniej pracować z obrzękami, zwalczając je w łatwieszy sposób i na dłuższy czas.


  Uczestnicy kursu otrzymają materiały szkoleniowe oraz certyfikat ukończenia szkolenia z zakresu drenażu limfatycznego.